ГРАЄМО У ПІСОЧНИЦІ

/Files/images/svyata_2016-17r/22.png

Літня пора - час для ігор з піском та водою. Але пам'ятайте, що грати у пісочниці слід у затінку, щоб запобігти сонячним опікам. Ігри з піском та водою дуже подобаються дошкільнятам та щоб грати стало ще цікавіше дослухайтесь наступних порад:

Обираємо набір для пісочниці: лопатки-совочки, формочки, відра, сито, грабельки, лійка, млин, самоскиди-вантажівки. Лопаток повинно бути декілька: маленьким совочком дитині буде зручно насипати пісок у формочки і відра; більшими лопатками з довгою ручкою зручно насипати пісок у кузов самоскида, копати великі ями і насипати гори з піску.

Формочки повинні бути найрізноманітнішими: фігурки тварин, фрукти-овочі, кондитерські вироби, літаки-машинки, різні геометричні форми, стаканчики, що зменшуються за розміром. Із побудованими пасочками можна розігрувати прості ігрові сюжети.

Уміння виготовляти піскові формочки вимагає від дитини акуратності і точності дій. Це відмінна вправа для тренування дрібної моторики. Немає нічого страшного в тому, що малюка спочатку не може виліпити рівні фігурки. Допоможіть дітям на першому етапі, покажіть, як потрібно швидко перевертати формочку, стукати по ній лопаткою.

Млин для піску — дуже цікава іграшка. Пісок вміщується в отвір зверху, а потім пересипається по двох обертових коліщатах. Діти дуже люблять спостерігати за переміщенням піску. Млин, а так само й сито, можна використати для гри в кухаря. Дуже цікаво просівати пісок, відокремлюючи камінчики, палички, листочки.

Машинки-вантажівки, на які можна завантажувати пісок і камінчики, повинні бути міцними, з великим кузовом. Добре, якщо кузов у машини буде підніматися, тоді діти із зідоволенням спостерігатимуть за тим, як висипається пісок. До машини можна прив’язати мотузочку.

М’ячик — незамінна іграшка для прогулянки. Катати, кидати, відбивати, закидати, влучати – от скільки різноманітних дій можна виконувати з м’ячем. А ще ігри з м’ячем навчають дітей взаємодіяти один з одним.

Для найменших знадобляться легкі надувні м’ячі діаметром 35 – 40 см. Спочатку діти вчаться відбивати м’ячик, кидати його двома ручками.

Із 2,5 року діти можуть гратися гумовими м’ячами різного розміру (діаметром від 10 см). Для того, щоб ловити м’ячі різного діаметра, необхідно по-різному тримати руки. Поступово, коли діти навчаться спритно діяти з м’ячем, можна організовувати ігри з правилами («Викидайло», «Їстівне – неїстівне і т. д.), а також використовувати в грі м’ячі для різних видів спорту: футбольні, волейбольні, баскетбольні.

/Files/images/svyata_2016-17r/24.png

Кiлькiсть переглядiв: 302