Використаня хатха – йоги в ДНЗ

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Пам’ятайте, складовими частинам гімнастики хатха – йоги у дошкільному закладі є асани (статичні пози) і пранайями (дихальні вправи), які дають змогу здійснювати контроль над функціями внутрішніх органів.

2. Дотримуйтеся принципів:

Ø Поступовості: починати від найлегшого і найпростішого, поступово переходити до найважчого і складнішого, не створюючи дітям особливого фізичного напруження. Починайте з трьох – п’яти простих вправ, поступово збільшуючи їх кількість.

Ø Систематичності: заняття гуртка проводиться один раз на тиждень.

Ø Наполегливості: нічого не досягнеш, коли бракує розумної та наполегливої послідовності, якщо при виконанні якоїсь вправи ви зустрінетеся з труднощами, не впадайте в розпач. Перша спроба може бути не вдала. Тоді вправу слід припинити. При повторній спробі біль напевне зменшиться, а після дальших повторень – зникне.

3. Використовуйте вправи хатха – йоги під час ранкової гімнастики та занять з фізкультури. Тільки в розумному поєднанні з фізичною культурою хатха – йога сприятиме зміцненню здоров’я.

4. Навчіть дітей дихати (вдихати) лише через ніс. Пам’ятайте, будь – яке дихання слід починати з енергійного видиху. Регульоване і цілеспрямоване дихання – це ціла наука. Дотримуючись думки, що від правильного дихання залежить добре здоров’я і продовження життя людини, йоги виробили низку правил і норм. Перша і найістотніша умова регульованого дихання це контроль його ритму. Міркою для ритмічного дихання за хатка – йогою є нормальне биття серця. Пульс серця в різних людей не однаковий, кожна людина повинна знати свій пульс, як це робиться, гадаємо, відомо всім. Час від одного удару пульсу до другого беруть за одиниць. Такою одиницею вимірюють і вдихання і затримку повітря та видихання. Коли цього досягнуто,можна вважати, що ми зробили наше дихання свідомим. Свідоме ритмічне дихання – перший і найістотніший крок, найхарактерніша особливість контрольованого дихання йогів. Рекомендація дихати через ніс не тільки з точки зору гігієни, а ще й тому, що тільки при диханні носом ми можемо відчути справжнє задоволення від чистого повітря.

5. Знайте, що дуже важливе значення має вдало підібраний музичний супровід. Починайте і закінчуйте заняття лише на позитивній хвилі.

6. Одяг для виконання вправ повинен бути вільним і не заважати рухам.

Дитяча йога - один з якнайкращих способів турботи про свою дитину. Йога для дітей - це не релігія, це добре продумана система зміцнення молодого організму, заснована на багаторічній практиці. Здоров'я, бадьорість, уміння зосередитися, фізичний розвиток і гарний настрій вашого малюка - ось основні плюси таких занять.

Асани (статичні пози) :

Хатха - йогаХатха - йога

Сонячна поза:

Хатха - йога

Станьте в положення яке бачите на малюнку, вдихніть, затримайте повітря на 10 секунд, випрямитесь і зробіть видих. Повторіть цю вправу перемінивши ноги. Виконання вправи – 4 – 5 раз.

Хатха - йога

Набудьте пози показаної на малюнку і перебувайте в ній якомога довше, виконуючи повне йогівське дихання

Газова поза:

Хатха - йога

Притисніть з допомогою рук коліна до грудної клітки і перебуваючи в такому положенні затримайте дихання на кілька секунд. Вправу виконують без перерви по черзі з кожною ногою протягом хвилини.

Кiлькiсть переглядiв: 2023