/Files/images/stornka_medsestri/12.png

ПАМ’ЯТКА

Перша долікарська допомога

дітям – алергікам при укусах комарів,

мокреців, інших дрібних комах

• Діти – алергіки у весняно – літній період можуть постраждати від укусів комах, слина яких містить алергени, на прогулянці у парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі, навіть у приміщенні.

• У дітей, які схильні до алергії, часто навіть одиничні укуси можуть викликати алергічну реакцію на слину комарів, комах. Тому, як і у випадку з укусами перетинчастокрилих, у приміщеннях слід вдаватися до запобіжних заходів, а саме завішувати вікна та двері дрібною сіткою, аби комарі не могли попасти у приміщення.

• Для більшої ефективності можна використовувати репеленти – речовини, що відлякують комах. На сьогодні існує великий вибір хімічних репелентів. Природні репеленти ж отримують з листя томатів, лаванди, гвоздики, аніса, кедра, евкаліпта тощо. Однак зауважте, що лікарі не радять наносити ці речовини на дитячу шкіру. Репелентом слід лише обробити сітку, яка прикриває вікна.

• Якщо у приміщення вже залетіли комахи, слід використовувати інсектициди – речовини, які вбивають комах. Найбільш поширеними сьогодні є фумігатори – речовини для викурювання комарів (спіралі, свічки, рідини, пластинки). Можна також використовувати ультразвукові відлякувачі.

• Якщо дитину вкусив комар, мокрець або інша дрібна комаха, необхідно:

- прикласти щось холодне до місця укусу;

- зняти свербіж та набряк від укусу за допомогою спиртовмісних настоянок (борний спирт, настоянка календули, навіть корвалол чи валокордин);

- намазати місце укусу маззю арніки або іншим антигістамінним гелем тощо;

- дати дитині антигістамінний препарат.

• У разі розвитку алергічної реакції, супроводжуваної набряком, який збільшується, нудотою та утрудненим диханням, необхідно терміново звернутися до лікаря.

• Невідкладної допомоги потребують усі діти з численними укусами, вираженими алергічними реакціями та при будь-якій зміні загального самопочуття навіть після одиничного укусу.

Кiлькiсть переглядiв: 13