/Files/images/stornka_medsestri/13.png ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ ДIТЕЙ ДОШКIЛЬНОГО ВIКУ

ЩО КРАЩЕ ЇСТИ ДІТЯМ ВРАНЦІ?

Пiсля сну дайте дитинi трохи води — у такiй кiлькостi, у якiй вона потребує. Через 15-20 хвилин або пiзнiше запропонуйте дитинi розведений сiк iз сезонних фруктiв. Улiтку — соки з ягiд: чорницi, чорної i червоної смородини, вишнi i т.iн., восени i взимку — з яблук, груш, а весною — з цитрусових. Для кращого перетравлення їжi соки дiтям розводять водою (це важливо!) у пропорцiї 1:1 або одна частина води i двi частини соку. Саме снiданок має обов'язково мiстити будь-яку гарячу страву — з творога, яєць, крупи (молочна каша), м'яса, а також гарячий напiй (чай, какао, кавовий напiй з молоком) або вiтаміназованi напої i соки.

ЩО КРАЩЕ ВЖИВАТИ ДІТЯМ НА ОБIД?

На обід обов'язковою є перша страва, м'ясна чи рибна страва з гарнiром, у тому числi з овочiв, i напiй (сiк, компоти з свiжих чи сухих фруктiв). Доречно також в обiд давати дiтям свiжi фрукти.

ЯКЕ НЕ ВАРТО ДАВАТИ М'ЯСО ДИТИНI ?

У жодному випадку не можна давати кісткові бульйони ! Не потрібно і жирних бульйонів. І на кінець, не частіше чотирьох разів на тиждень можна дати будь-яке м’ясо, але не сосиски і не ковбасу. Не варто давати м’ясо з картоплею, це поєднання несприятливе для травлення.

ЩО КРАЩЕ ЇСТИ ДІТЯМ НА ПОЛУДЕНОК ?

Через 2-3 години можна запропонувати дитині компот (киселі заборонені) або печене яблуко, чай з сухарями, сушкою, нежирним печивом.

ЩО КРАЩЕ ЇСТИ ДІТЯМ НА ВЕЧЕРЮ ?

Вечеря частiше має складатися з бiлкової їжi. Зазвичай рекомендують рибу, молочні, крупові, овочеві, страви з сиру чи яєчні страви. А от м’ясні страви перед сном не рекомендуються. Іноді на вечерю можна дати будь-яку картопляну страву. Діти із задоволенням їдять картоплю з квашеною капустою, солоним огірком. Якщо дитина любить яйця, два-три рази на тиждень дайте їй яєчню. Можна запропонувати 1-2 варені яйця, але не додавати до них ще якісь страви. Власне перед сном можна дати дитині склянку кефіру, молока, ряжанки з печивом, булочкою і т.ін.

Повторення у раціоні одних і тих же страв чи кулінарних виробів у найближчі дні не припустимо. У суміжні дні варто уникати використання страв, що готуються з однієї і тієї ж сировини (кашки і гарніри з одного виду круп, макаронні вироби у різних стравах i т.iн.). Допустиме використання білих коренів (петрушки, селери, пастернаку), укропу, лаврового листа, свіжої зелені, а також кориці і ваніліну. Ось таке просте, але розумне харчування принесе користь Вашій дитині. Звичайно, якщо дитина хвора, то лiкар разом з батьками можуть коректувати дiєту, виходячи з конкретних особливостей захворювання

Кiлькiсть переглядiв: 169